Podróże do obcych krajów nieprzerwanie są ekscytującym doświadczeniem, jednakowoż równocześnie mogą wprawić w zażenowanie  z powodu nierozumienia tubylczej mowy. Stanowczo łatwiej poruszać się w danym państwie, jeżeli zdołamy porozumieć się z jego obywatelami. Więcej zapamiętamy z wyprawy, jeżeli zdołamy rozpoznać napisy na budynkach, pomnikach, czy na ekspozycjach.

Obecny świat stanowi kulturowy a także lingwistyczny mix, wielu ludzi ma rodzinę poza granicami swojego kraju. Mówienie w języku państwa, do jakiego wyjechali niewidziani sporo lat domownicy, z pewnością ułatwi komunikację a także odbudowę rodzinnych relacji. Uczenie się języka angielskiego w Częstochowie uznaje na pojęcie maksym rządzących w rodzimej mowie, nabiera się do niej dystansu jak również rozróżnia reguły gramatyki użytkowania czasów, słowotwórstwa, budowy sformułowań.

Wszystko to ma wpływ na poprawę formy swojej mowy. Dlatego też, należałoby kształcić się obcych języków, aby móc rozszerzać swoje umiejętności jak również zwiększać szansę na znalezienie dobrze płatnej pracy.